Apie draugystę, magiją ir bijūnus

Kas mus verčia jausti jaukumą? Kas veda į draugystės artumą? Kas yra laimė ir kas tas gerumas širdy? Tai pojūtis. Jausmas, gimstantis iš mažų dalykų. O tuos mažus dalykus - mes kuriame kasdien. Patys. Sau - ir kitiems. Žemiau rasite raštelį - draugės parašytą man. Kai paprašiau pagalbos. Mat labai taupau laiką, o ji nuostabiai rašo. Paprašiau parašyti kažką mano svetainei. Ir supratau - kad mūsų draugystė, tai tikrai kažkas magiško. Man gera, kad ta magija kartu dalinamės mano sode. Kad ir labai retai. Kviečiu kurti savo magijos sodus kartu su mumis! (paspauskite tekstą, jei norite skaityti toliau)

Rūta Žemaitienė

2/7/20231 min read

Niekada nepagalvojau, kad augalas yra kažkas daugiau nei grožį sukuriantis ir tuo žmones užburiantis vaizdas. Niekada nepagalvojau, kodėl geriausia vaikystės draugė ištisus savaitgalius rausiasi juodoje dirvoje, nekelia mobilaus, neskrolina FB ir tuo džiaugiasi. Niekada nepagalvojau, kad augalas jai nėra tik paprasta sėkla ar gumbas įleistas į žemę. Kiekvienas bijūno gumbas, turintis savo istoriją, švelniai draugiškomis žmogaus rankomis, apiberiamas dirvožemiu. Tarsi su kiekviena žemės smiltele nuo rankų slystų magija, kuria aš savanaudiškai džiaugiuosi sudauždama šampano taure jos jau žiedais svyrančiame ir lemputėmis žydinčiame sode. Ta magija ji dalinasi su mumis visais - mažą daigelį, paversdama mėtų lapeliu draugystės arbatoje ar šį keistą apvalainą žemėtą gumbą išpuoselėjusi iki kerinčiai žydinčių bijūnų. Legendomis apipintų, nereiklių, gydančių (!), prisiminimais kvepiančių augalų.

Prieš mane tik baltas popieriaus lapas ir bėgančios juodos raidės, bet mintys jau nukelia į šiltą pavasarį, rankos švelniai pašiurpsta nuo lengvo rytinio vėjo, aš vėl esu sode, kvepiančiu magija, draugyste, meile ir būtinai - bijūnais.

Jei Tu ir turi sodą, ar nori jį turėti - žinau, kad iš šių rankų Tu gausi geriausius patarimus ir patį patikimiausią magiško sodo daigą – puikius bijūnų sodinukus galite rasti čia

Teksto autorė - Rūta Žemaitienė