Šiek tiek apie šiandienos bėgimą ir uogas virtuozes

Kas tos virtuozės, ir kuo jos tokios ypatingos :) ? (spauskite, kad skaitytumėte toliau)

Rūta Žemaitienė

2/7/20231 min read

Šiandien mes visur turime būti žmonės virtuozai - spėti atsibusti (be žadintuvo!, nes taip sveikiau), paruošti pusryčius (pageidautina - žaliasis kokteilis), darbe daryti karjerą, visada siekti užsibrėžtų tikslų (nepamiršti jų susižymėti metų knygelėje, padalinti dalimis, jei sudėtingiau įgyvendinti, nes taip pataria psichoterapiautai), išlaikyti formą, gražiai atrodyti instagrame ir šiaip visada ir visur gyvenime. Šiandien pagalvojau, kaip keista, net uogos prie mūsų prisitaiko! Nes gerbiamos miško DAMOS Mėlynės tokio tempo neatlaikytų, o ir lankytojų miške vis rečiau sulaukia.

ŠILAUOGĖS - uogos virtuozės! Atlaikys transportavimo krūvį, nespėjai suvalgyti - puikiai tiks šaldymui, neturi laiko rinkimui - kelios uogos - ir Tavo delnas pilnas ne tik uogų, bet ir antioksidantų. Nusprendei pasodinti sode - atlaikys šalčius, gražiai žydės, o įvairiaspalvių uogų galėsi turėti nuo ankstyvos vasaros iki rudens. Neturi sodo - tinka balkonams, gražiuose vazonėliuose - ir pasijusi kaip Italijoje. Trūksta saulės - nusišypsos Tavo vaikas saldžia mėlyna šilauogių burnyte - ir Italijos saulė atkeliaus į Tavo namus.

Jau nieko nenustebinsime pasakydami, kad ŠILAUOGĖ yra šių laikų uogų Karalienė. Tačiau šilauogė - šiandienos UOGA VIRTUOZĖ: nepaneigiamas maistinių medžiagų šaltinis ir nauda sveikatai; puikiai tinka šaldymui (išlaiko visus savo turimus antioksidantus net ir po 6 mėnesių šaldymo); yra tinkamos veislės tiek sodams, tiek balkoniniams ar terasų vazonams, pvz. "Pink Lemonade" uogos nustebins švelniai rausva spalva, Patriot, Titan ir keletas kitų veislių – kompaktiškai susitalpins terasos vazone.

Įvairių sodinukų veislių gausa leis derliumi džiaugtis nuo vasaros pradžios iki ankstyvo rudens. Visada patarsime, padėsime pasirinkti tai, kas Jums aktualu ir tinkama, nes didžiąją dalį sodinukų pirmiausia išbandome savo sode.

Visas mūsų šilauogių veisles galite pamatyti čia